Nápověda

Zákaznický portál

Díky zákaznickému portálu si můžete sami vytvořit zakázku pro Váš projekt, zadat dílce a jejich olepení, které budete potřebovat a na počkání si nechat vygenerovat optimalizovaný nářezový plán a cenovou kalkulaci. Poté už Vám stačí zakázku pouze objednat.

Jak začít

Nejprve potřebujete získat účet

Nemáte ještě účet? Nevadí, stačí vyplnit registrační formulář, který naleznete zde. Váš účet bude do druhého dne připraven a všechny důležité údaje Vám dojdou do emailu. Můžete se také podívat na přiložené video, kde vidíte postup krok za krokem.

A teď se přihlásit do portálu

Je to snadné, buď přímo zadejte do prohlížeče adresu narez.brslik.cz, nebo klikněte na našich webových stránkách na odkaz Zákaznický portál:

Poté už stačí zadat Vaše přihlašovací jméno a heslo, které jste získali v předchozím kroku a jste v portálu:

Hned po přihlášení máte k dispozici základní přehled o všech Vašich zakázkách a kdy jste systém naposledy navštívili.

Nezapomeňte si po prvním přihlášení změnit heslo.

Jak to celé vlastně funguje

Je to snadné. V zákaznickém portále můžete vytvářet Vaše nové projekty (Zakázky) nebo můžete spravovat již vytvořené.

Vytvoření nové zakázky

Vytvořit novou zakázku můžete dvěma způsoby:

1) zadefinováním zakázky přímo online v objednávkovém formuláři

Objednat -> Nová zakázka formátování

2) vytvořením zakázky ze souboru. (Více informací i vytvoření zakázky ze sobuoru se dozvíte zde)

Objednat -> Import dat ze souboru

 

Vytvářenou zakázku si můžete pouze připravovat (Uložit zakázku), nechat nacenit (Poslat k optimalizaci), případně objednat. Celý životní cyklus zakázky je blíže popsán zde.

Nově vytvořená zakázka dostane automaticky vygenerované Číslo zakázky, které je jejím jedinečným identifikátorem, na který se budeme odkazovat při další komunikaci. Pro Vaši lepší orientaci si vyplňte Název zakázky. Jakmile budete mít v zákaznickém portále více zakázek, jistě Vám to pomůže.

U každé zakázky je zapotřebí definovat způsob doručení a balení, ořez tabule a požadované dílce k nařezání, olepení či zesílení.

Způsob doručení a druh balení

V rámci vytváření zakázky je zapotřebí vybrat způsob dopravy a to buď Přepravní služba, nebo Osobní odběr. Při osobním odběru si můžete zvolit, zda chcete zakázku bez balení, či zabalenou na paletách. Při závozu přepravní službou je balení na paletě povinné. Dále při závozu přepravní službou můžete zvolit doručovací adresu. Pokud budete potřebovat do portálu přidat novou adresu, postupujte podle návodu zde.

Ořezání tabule

Standardně počítáme s tím, že u všech zakázek provádíme ořez tabulí, který Vám zaručí přesné hrany na všech Vašich dílech. V každém případě si můžete tuto službu vypnout zaškrtnutím následující volby:

Definice požadovaných dílců

Dílce se definují v sadách, přičemž každá sada odpovídá desce konkrétního dekoru a rozměrů. Zakázka po svém vytvoření obsahuje jednu sadu dílců, nicméně pokud potřebujete můžete si přidat tolik dalších sad, kolik budete potřebovat:

Pro každou sadu můžete zvolit, zda potřebujete dílce v této sadě zdvojit (tzv. tupl). O zdvojených dílcích více zde.

Pro každou sadu je zapotřebí zvolit desku. Pro lepší hledání můžete filtrovat přes výrobce, či omezovat desky dle jejich tloušťky. Pro nalezení té správné desky můžete začít psát její klíčová slova (např. kód nebo název dekoru, typ desky atd.). Systém Vám hned začne nabízet ty správné desky.

Dostupnost vybíraných desek je dána prvním písmenem v jejich názvu:

  • S – desky jsou dostupné skladem
  • D – na dostupnost je zapotřebí se dotázat (nejlépe na emailu obchod@brslik.cz)

Systém automaticky přednastavuje správnou hranu odpovídající vybrané desce. Více informací zde.

Pro každou sadu můžete zadat tolik dílců, kolik budete potřebovat. Pokud Vám nebudou stačit připravené řádky, můžete si je snadno přidat:

Pro každý dílec musíte zadat jeho název, rozměr, množství a zvolit které hrany a jakou hranou si přejete olepit. Systém Vám nabídne dostupné tloušťky hran odpovídající zvolenému typu hrany. Vzhledem k fyzickým omezením olepovačky se Vám může stát, že Vám systém nedovolí zadat příliš malý rozměr dílce pro olepení. Více informací naleznete zde.

Nastavení hrany

Systém automaticky přednastavuje správnou (standardní) hranu odpovídající vybrané desce. To můžete vypnout a vybrat libovolnou hranu ze všech dostupných. Tento postup si můžete také prohlédnout v instruktážním videu.

Poté musíte vybrat postupně dvě desky. První (v pořadí od shora) vybíraná deska bude brána jako horní a druhá jako spodní. Systém automaticky nabídne standardní hrany pro takto zesílené desky dle jejich finální tloušťky.

Zadání zdvojených desek (tupl)

V systému je možné zadávat tzv. „tupl“, neboli zdvojené desky. Tedy slisování dvou desek na sebe. Pokud chcete zesílení zadat, musíte zaškrtnout „Zesílení druhou deskou“:

Poté musíte vybrat postupně dvě desky. První (v pořadí od shora) vybíraná deska bude brána jako horní a druhá jako spodní. Systém automaticky nabídne standardní hrany pro takto zesílené desky dle jejich finální tloušťky.

Řezání v bloku

Systém umožňuje tzv. řezání v bloku, tedy nařezání vybraných dílců tak, aby na sebe navazovaly léta dekoru. Pokud chcete začít řezání v bloku, musíte nejdříve vybrat materiál a poté kliknout na "Řezání v bloku (sestava)". Systém poté automaticky otevře editor ve kterém můžete bloky nadefinovat. Po jejich definici a potvrzení, systém automaticky vytvoří sadu dílců v objednávkovém formuláři.

Olepení malých dílců

Systém je nastavený tak, že Vám neumožní zadat menší dílec na olepení než 150mm šířky a 80mm délky. Pokud byste takový dílec potřebovali vyrobit, napište do poznámky dílce jaký je jeho požadovaný rozměr a v definici dílce prosím ponechte nejmenší možný rozměr, který Vám systém umožní.

Pracovní desky

V systému můžete vytvářet zakázky na pracovní desky. U těchto zakázek je zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost na následující:

Ořez desky
- Zákaznický portál v současné době umožňuje nastavení ořezu desky obecně pro celou zakázku. Tedy není možné provést rozdílné nastavení pro jednotlivé sady materiálů.
- Z toho důvodu, pokud máte zakázku na desky u kterých si přejete ořez a současně pracovní desky u kterých si nepřejete ořez, musíte vytvořit 2 samostatné zakázky.
- Současně, pokud potřebujete zachovat plnou šířku pracovní desky, musíte ořez vypnout.
- Ve všech případech musíte uvést do poznámky čistý rozměr výsledného dílce po ohranění

Zúžení desky
- Pokud budete chtít desku zúžit, musíte do poznámky daného dílce slovně zadat, zda si přejete oříznout postformingovou hranu.

Ohranění
- Systém Vám umožní zadat maxiální délku ohraněného dílce 3000mm. Větší dílce ohranit v sočasné době neumožňujeme.
- V případě, že by jste chtěli použít originální hrany pracovní desky, musíte to výslovně napsat do poznámky

Správa vytvořených zakázek

Pokud se potřebujete vrátit k již rozdělané zakázce, abyste ji např. upravili, nechali nacenit, objednali, či pouze prohlídli, tak se k ní můžete dostat přes hlavní menu:

Moje zakázky ->

Životní cyklus zakázky

Co mohu ještě potřebovat

Potřebujete přidat nebo změnit dodací adresu?

Pokud se Vám bude hodit doručovat hotové zakázky na více adres, stačí nám dát vědět, nejlépe na email: obchod@brslik.cz. Novou doručovací adresu si budete moci zvolit v Zákaznickém portále při zadávání zakázky.

Občas je dobré si změnit heslo